Towarzystwo Żeglugi Śródladowej

DELTA WISŁY

          Towarzystwo Żeglugi Śródlądowej Delta Wisły w Tczewie powstało w styczniu 2010 roku na strukturze organizacyjnej Stowarzyszenia Dorzecza Wisły „Wisła” z siedzibą w Warszawie. Zgodnie ze statutem stowarzyszenia grupa inicjatywna  10 marca 1999 roku powołała oddział w Tczewie, który działalność swoją kontynuował do końca 2010 roku. 
 

HISTORIA

            Z uwagi na specyficzny charakter obszaru w delcie Wisły oraz występujące problemy w regionie a w szczególności zagrożenie powodziowe, żegluga śródlądowa na styku portów morskich ze śródlądowymi drogami wodnymi, w tym głównie Wisłą, zaszła uzasadniona potrzeba powstania specjalistycznej organizacji pozarządowej na tym obszarze, zajmującej się szeroko pojętą gospodarką wodną.

 

Towarzystwo 8 czerwca 2010 roku zarejestrowane zostało w KRS w Gdańsku, posiada osobowość prawną i może prowadzić działalność gospodarczą oddzielnym postanowieniem. Towarzystwo na dzień dzisiejszy nie posiada statutu organizacji pożytku publicznego i utrzymuje się ze składek członkowskich oraz darowizn.

 
Imię
Temat
Twój e-mail
Treść wiadomości
wyślij
wyślij
Formularz został wysłany - dziękujemy.
Proszę wypełnić wszystkie wymagane pola!

Kontakt

Delta Wisły

ul. 30 Stycznia 4

83-110 Tczew

 

Tel: 518-381-217

komitetstatek@tlen.pl

©2015 Delta Wisły